Paus benoemt vrouw op toppositie in het Vaticaan

Simona Brambilla is benoemd tot hoofd van de Curie, het bestuursapparaat van de Rooms-katholieke kerk in Rome, zo meldt de NOS. Sinds zijn benoeming in 2013 pleit Paus Fransiscus voor een progressief beleid. Met deze benoeming is er weer een stap voorwaarts gezet. Meerdere vrouwen hebben onder zijn beleid hoge posities gekregen.

In 2022 voerde paus Fransiscus een nieuwe Apostolische constructie in; zodat ook een vrouw een afdeling van de Curie zou kunnen leiden. Deze wijziging leidde tot veel negatieve reacties uit conservatieve kringen van de kerk.

Brambilla werkte al bij het ministerie van het Vaticaan, dat ze vanaf nu bestuurt. Omdat er meer vrouwelijke religieuzen zouden zijn, is haar benoeming zeker niet “onlogisch.” Omdat sommige taken echter alleen voorbehouden zijn aan een priester,is een Spaanse kardinaal benoemt als 2e man. Echter deze staat wel onder het gezag van Simona Brambilla.

Meer buitenlands nieuws

Ierse borstvoedingsorganisatie onder vuur

De Association of Lactation Consultants in Ireland (ALCI) ligt onder vuur vanwege de uitnodiging van de Amerikaanse voorstander Jacob Engelsman voor een conferentie in oktober.

Belfast City Council viert abortus

(The Christian Institute) Het stadhuis van Belfast wordt verlicht ter gelegenheid van de zogenoemde ‘International Safe Abortion Day’ (internationale veilige abortusdag). De gemeenteraad stemde in

Pennsylvania vervangt ‘moeder’ door ‘individu’

De Amerikaanse staat Pennsylvania wil in zijn gezondheidswetgeving woorden als ‘vrouw’ en ‘moeder’ vervangen door genderneutrale termen. De voorgestelde wijzigingen van de Democratische gouverneur Josh Shapiro beslaan

Ouders stappen naar rechter om genderbeleid school

Een Amerikaanse ouderorganisatie heeft een rechtszaak aangespannen tegen een schooldistrict in New Jersey vanwege beleid rond genderidentiteit. Volgens de organisatie kunnen medewerkers van scholen de