Ierland neemt ‘haatwet’ aan

Leestijd: < 1 minuut

De Criminal Justice (Hate Offences) Act werd op 29 oktober ondertekent door de Ierse president Michael D. Higgins. De senaat had het voorstel de week daarvoor met 78 tegen 52 stemmen aangenomen, aldus European Conservative.

Tegen deze wet was veel verzet. Haat wordt gedefinieerd als ‘haat’, waardoor niet duidelijk is welke gedragingen wel of niet onder de bepaling vallen. Dit betekent dat mensen aangeklaagd kunnen worden voor een haatmisdrijf, omdat zij het ervaren als haat. Volgens de oppositie moet deze wet dan ook teruggetrokken worden.

Haatmisdrijven waren in Ierland al bij wet verboden. In 1989 is aanzetten tot haat tegen groepen mensen strafbaar geworden. De EU gaf hierop kritiek, omdat aanzetten tot haat tegen individuen nog niet strafbaar was.

Een ander onderdeel van de wet, het strafbaar stellen van haatzaaien, is enkele weken geleden teruggetrokken. Hier ontbrak ook volledig een duidelijke definitie van wat haat zaaien betekent. Het aanzetten tot haat en geweld is nu dus wel strafbaar.

Tijdens deze stemmingen kregen ook 72 geslachten een eigen juridische status. De populistische senator Sharon Keogan had 25 minuten nodig om de lijst voor te lezen.

Meer buitenlands nieuws

One Gift 

Katy Faust, auteur en drijvende kracht achter Them Before Us, deelde op sociale media dit hartverscheurende filmpje. Een meisje leest een zelfgeschreven gedicht over haar

Frankrijk sluit jongeren uit van gendertransities 

De Franse Gezondheidsautoriteit (HAS) schrijft in haar aanbevelingen, die afgelopen week gepresenteerd werden, dat jongeren niet voor transgenderbehandelingen in aanmerking komen, omdat er geen wetenschappelijke consensus

Verandert er wat in de VK? 

De rechter oordeelde dat agenten niet in uniform deel mogen nemen aan een pridemars, aldus de BBC. Zij zouden hierdoor niet onpartijdig kunnen blijven als