Alberta gaat strijd aan met transgenderoperaties

Leestijd: < 1 minuut

De premier van Alberta (Canada), Danielle Smith, heeft op één oktober een wetsvoorstel gepresenteerd, om genderbehandelingen bij minderjarigen terug te dringen. In het wetsvoorstel staat dat geslachtsveranderende operaties onder de 18 jaar verboden zijn, geslachtshormonen onder de 16 en ouders moeten altijd betrokken worden bij de wens van een kind om in sociale transitie te gaan. Ook kunnen jongens niet als ‘transvrouw’ meedoen in vrouwensporten.

Er kwamen genoeg negatieve reacties op haar wetsvoorstel. Op het verwijt dat dit besluit pijnlijk is voor transgenders die nu geen behandeling kunnen krijgen, wees zij op de pijn die transgenders met spijt met zich meedragen.

Volgens The Bridgehead is de presentatie van dit wetsvoorstel ontzettend. Alberta is hiermee de eerste Canadese staat die deze stap zet. Hopelijk zullen de andere staten snel volgen.

Meer buitenlands nieuws

EU, ondersteun zwangere vrouwen

Terwijl politici zich inspannen om abortus tot een grondwettelijk recht te maken, strijden activisten in heel Europa voor beleid dat vrouwen helpt om zelf te

In debat gaan en winnen? Het kán!

In Amerika wordt het de laatste tijd regelmatig gedaan: één conservatief denker gaat in debat met 20 tegenstanders. In maximaal 20 minuten moeten ze proberen

Open brief VK: Heroverweeg conversieverbod

Honderden kerkleiders en duizenden christenen hebben een open brief ondertekend aan de minister van gelijkheid, Olivia Bailey, om het plan voor een verbod op “conversie therapie” te