Schotse politie weert transgender verkrachters uit vrouwengevangenis

Leestijd: < 1 minuut

De Schotse politie heeft haar beleid t.a.v. transgenders aangepast. Sinds 2021 wordt elke misdadiger die zich registreert als vrouw in een vrouwengevangenis opgesloten. Dus ook degenen die zich als ‘transvrouw’ identificeren, maar biologisch een man zijn. Al snel kwamen er klachten dat mannen die een zedenmisdrijf hadden begaan, hiermee in de vrouwengevangenis eenvoudig verder gingen.

Volgens het nieuwe beleid wordt bij een zedenmisdrijf altijd het biologisch geslacht van de gedetineerde opgeschreven. Volgens hoofdcommissaris Jo Farrell is dit altijd het beleid geweest. The Scottish Sun meldt echter dat in 2023 transgenderverkrachter Isla Bryson pas na grote verontwaardiging naar een mannengevangenis werd overgeplaatst.

Meer buitenlands nieuws

Hoopvolle ontwikkelingen in VK

Soms verschijnen er veel hoopvolle berichten in korte tijd. Dat was afgelopen week het geval in het Verenigd Koninkrijk. Een opsomming: IOC: Het Internationaal Olympisch