Paus nodigt controversiële bisschoppen uit voor synode

Leestijd: < 1 minuut

Tijdens de Roomse synode die in oktober plaatsvindt, zullen opnieuw een heel aantal controversiële bisschoppen en kardinalen deelnemen, zo schrijft Life Site News. Als voorbeelden worden de kardinalen Blase Cupich, Jozef De Kesel, Wilton Gregory, Robert McElroy en pater James Martin, SJ genoemd.

Cupich heeft meermaals rondom een abortuskwestie gepleit voor goede zorg voor kinderen die al geboren zijn, waarmee de aandacht voor de abortuskwestie verbleekte. Rondom het huwelijk (‘homohuwelijk’ en hertrouwen) staat hij een pastorale benadering voor.

James Martin, SJ (afkorting staat voor de Jezuïetenorde) is de oprichter van Outreach, een nieuws- en opiniesite voor LHBT-katholieken. Hij streeft ernaar om LHBT’ers een gewaardeerde plaats in de kerk te geven. Een aardig detail is zijn constatering dat er op de synode makkelijker over polygamie in Afrika dan over homoseksualiteit in Europa gesproken wordt.   De retraite die aan de synode voorafgaat, zal voornamelijk geleid worden door pater Timothy Radcliffe, een vurig promotor van de LHBT-ideologie.

Meer buitenlands nieuws

Gaat Frankrijk euthanasie toch legaliseren?

Nadat de Franse senaat het wetsvoorstel voor de legalisatie van euthanasie in januari heeft afgewezen, is afgelopen week een nieuw voorstel in het Franse lagerhuis

Roblox is jachtterrein van kinderlokkers

Een 18-jarige scholier uit Pennsylvania is gearresteerd en aangeklaagd voor meer dan 300 misdrijven. Hij zou een netwerk hebben opgezet om kinderen te verleiden en