Film ‘Am I Racist?’

Leestijd: < 1 minuut

Matt Walsh, bekend van zijn film ‘What is a woman’, is de afgelopen tijd undercover gegaan. Vermomd als een man met een knotje zocht hij allerlei gelegenheden op om antwoord te krijgen op de vraag of hij, als blanke man, mogelijk een racist was. Hij gaat onder andere in gesprek met bedrijven die Diversiteit, Gelijkheid en Inclusie (DEI) zeggen te bevorderen.

“Het meest verrassende waren niet per se de jongeren,” vertelde Walsh aan Christian Post. “We spraken met veel van deze DEI-oplichters, en ze waren net zo frauduleus als ik had verwacht. Wat me echt opviel, waren de gewone mensen die zich tot hen wenden als morele autoriteiten, mensen die zo verloren zijn dat ze iemand als [White Fragility- auteur] Robin DiAngelo om advies vragen.”

Zijn ervaringen komen vandaag uit in de komediefilm ‘Am I Racist?’. Door overdrijving wordt het belachelijke van het kwaad zichtbaar. Zo doet Walsh een zogenaamde ‘herstelbetaling’ voor racisme aan een bruine gesprekspartner, aldus The Daily Wire. Hij weet zijn witte gesprekspartner (Robin DiAngelo) ertoe over te halen hetzelfde te doen.

Op de Democratische Conventie werd hij herkend. Via sociale media werd het bericht verspreid met het verzoek de veiligheidsmensen in te lichten als ze hem zagen en niet met hem in gesprek te gaan. Door de veiligheidsdienst werd hij vervolgens van de Conventie verwijderd.

Meer buitenlands nieuws

Reageer op Europese LHBT-strategie 2026-2030

Discriminatie tegen lesbische, homoseksuele, biseksuele, transgender, non-binaire, intersekse en queer mensen (LGBTIQ) hoort niet thuis in de maatschappij, maar is voor veel mensen in de

Hooggerechtshof buigt zich over LHBT schoolboeken

Wael Elkoshairi, een moslimouder die zijn dochter afgelopen jaar uitschreef van een  publieke school in Montgomery County, Maryland, gelooft dat zijn lokale schooldistrict ouderrechten ontkracht en kinderen