Taxidienst voor transgenders in Pakistan

Leestijd: < 1 minuut

In Pakistan is een taxiservice speciaal voor transpersonen en vrouwen opgericht, zo meldt de NOS. Het bedrijf SheDrives wil een ‘veilige, inclusieve en stimulerende ritervaring bieden voor vrouwen en transgenders’. Hiervoor willen ze ‘uitzonderlijke service bieden, geavanceerde veiligheidsfuncties benutten en respect en gelijkheid promoten bij elke rit’. Zo is er voor klanten een online noodknop binnen handbereik, waarmee veiligheidsdiensten direct worden gealarmeerd.

Volgens de NOS staat de veiligheid van transgenders in Pakistan onder druk. De wet die juridische geslachtsverandering mogelijk maakte, is in 2023 door de sharia-rechtbank ongeldig verklaard.

De taxidienst hoopt de komende jaren uit te breiden naar andere steden. Nu rijdt deze alleen nog in Lahore.

Meer buitenlands nieuws

Reageer op Europese LHBT-strategie 2026-2030

Discriminatie tegen lesbische, homoseksuele, biseksuele, transgender, non-binaire, intersekse en queer mensen (LGBTIQ) hoort niet thuis in de maatschappij, maar is voor veel mensen in de

Hooggerechtshof buigt zich over LHBT schoolboeken

Wael Elkoshairi, een moslimouder die zijn dochter afgelopen jaar uitschreef van een  publieke school in Montgomery County, Maryland, gelooft dat zijn lokale schooldistrict ouderrechten ontkracht en kinderen