Rechtszaak tegen ds. Latzel beëindigd

Leestijd: < 1 minuut

Woensdag 28-08 werd de rechtszaak tegen ds. Latzel nogal abrupt beëindigd, aldus een reportage in het Reformatorisch Dagblad. De rechtszaak tegen de predikant van de Evangelische kerk in Bremen sleepte zich al voort sinds 2019. Toen deed hij tijdens een huwelijksseminar uitspraken over de LHBT-gemeenschap, waarvan hij nu zegt dat de woordkeuze ‘ongelukkig’ was en dat hij nooit mensen heeft willen beledigen. Met het betalen van €5000,- aan een LHBT-organisatie wordt de rechtszaak geschikt. Het betalen van dit bedrag betekent niet dat hij schuld bekent. In 2022 is hij door een rechtbank al vrijgesproken en nadien is er geen schuld vastgesteld van opruiing of belediging van bevolkingsgroepen.

Er wordt verdeeld op deze beëindiging gereageerd. Veel sympathisanten van de predikant hopen dat er weer rust komt in zijn leven. Anderen betreuren het dat er nu geen duidelijke uitspraak komt en dat de vrijheid van meningsuiting uiteindelijk toch verloren heeft. LHBT-organisaties zijn niet blij met deze uitkomst. Ze vinden het ongehoord dat deze man een hele gemeenschap schoffeert en er dan zo mee wegkomt. Zij roepen de Bremische Evangelische Kirche ertoe op om de tuchtprocedure tegen ds. Latzel voort te zetten.

Meer buitenlands nieuws

Wat zegt de EHRM over polygamie?

Het Europees Hof voor de Rechten van de Mens wordt gedwongen om zich uit te spreken over polygamie. Dit meldt de European Centre for Law

Illinois smokkelt euthanasie in de wet.

De Senaat van Illinois heeft in oktober in stilte de definitieve goedkeuring gegeven aan een maatregel die euthanasie zou legaliseren, door de tekst ervan in