CofE staat pal voor gehandicapten

Leestijd: < 1 minuut

De Church of England heeft tijdens de synode een verzoekschrift opgesteld aan de regering. Hierin roept ze hen unaniem op om gehandicapten een eerlijke plaats in de wereld te geven, (aanstaande) ouders goed te informeren voor of na een test en het huidige abortusbeleid te ontmoedigen. Hierover schrijft Christian Today.

Tijdens de synode deelden talloze sprekers hun ervaringen met en over gehandicapten. Het probleem in het huidige beleid is dat de prenatale screenings (zoals de 20-wekenecho) tot doel hebben handicaps te ontdekken en tijdig tot een abortus te kunnen besluiten. De Anglicaanse Kerk heeft hiermee weer onomwonden bevestigd dat ‘ieder mens uniek en kostbaar is, omdat hij is geschapen naar het beeld van God’.

Meer buitenlands nieuws

Polen erkent buitenlandse ‘homohuwelijken’

De Poolse premier Donald Tusk heeft aangekondigd dat Polen buitenlandse homohuwelijken uit andere EU-landen officieel zal erkennen. Daarbij bood hij excuses aan aan homoseksuelen die