Peru bestempelt ‘trans’ als ‘geestesziek’

De Peruaanse overheid heeft intersekse en transgenders officieel bestempeld als geestesziek, aldus Nine for News. De minister van volksgezondheid steunt de Peruaanse president Boluarte, die een wet hiertoe ondertekende, volkomen. Genderbevestigende operaties zijn verboden. Wel krijgen ‘transgenders’ de mogelijkheid voor psychologische behandeling.

De regering steunt hierbij op wetenschappers die aantonen dat geslachtsverandering ‘biologisch gezien onmogelijk is’ en op cijfers die laten zien dat zelfmoord onder transgenders die een medische geslachtsverandering ondergingen 20 keer vaker voorkomt dan bij niet-transgenders.

Meer buitenlands nieuws

Meer euthanasie in Canada dan moorden in VS

Volgens Health Canada werden in 2024 16.499 mensen geëuthanaseerd. Daarentegen waren er volgens de CDC in 2024 15.364 doden door vuurwapengeweld in de Verenigde Staten. In allerlei media wordt

Jongeren zoeken vriendschap in AI

Christian Today – In een groot onderzoek zijn 7100 jongeren in 11 verschillende landen ondervraagt over hun relaties. Er waren heel wat uitkomsten die de