Zaak Räsänen gaat naar het Hooggerechtshof

Leestijd: < 1 minuut

De aanklager heeft beroep aangetekend tegen de vrijspraak van mevrouw Päivi Räsänen, aldus CNE.news. Eerder werd dit al waarschijnlijk geacht. De aanklager Anu Mantila vond dat hij geen gedegen advies had gekregen over waar de grens van niet-criminalisering ligt voor aanstootgevende uitingen.

Het Hooggerechtshof behandelt ca. 6% van de aanvragen. In mei 2024 wordt waarschijnlijk duidelijk of ze deze zaak ook willen behandelen. De advocaat van Räsänen verwacht het wel, omdat het nieuw is dat een religieuze uiting in verband wordt gebracht met discriminatie van specifieke groepen. Dat maakt deze zaak interessant.

Meer buitenlands nieuws

Fraudepraktijken door voortrekken minderheden

In het Amerikaanse leger worden frauduleuze praktijken ontdekt, die ontstaan door de eis om 5% van de overheidsuitgaven te besteden bij minderheidsbedrijven. Hierbij valt dan

Coalitie wil Obergefell (2015) terugdraaien

Een coalitie van allerlei christelijke gezinsorganisaties heeft onder leiding van Them before us de handen ineengeslagen in de Greater-than-campagne. In deze campagne benadrukken ze de