Duitse bioloog ‘gecanceld’ op universiteit

Leestijd: < 1 minuut

De bioloog Marie-Luise Vollbregt stelt publiekelijk dat er maar twee geslachten zijn. Hierover zou ze in juli 2022 een lezing geven op de Humboldt Universiteit. Een campagne van transactivisten leidde ertoe dat de universiteit de lezing annuleerde. Ook stelde Humboldt dat “de meningen van mevrouw Vollbregt niet in overeenstemming zijn met de missie” en de waarden van de HU.

Een rechtbank in Berlijn oordeelde nu dat de universiteit denigrerende uitspraken heeft gedaan, wat in strijd is met het persoonlijkheidsrecht, aldus CNE. Door afstand te nemen van een wetenschapper kan de wetenschap een prooi worden van ideologische groeperingen.

Marie-Luise heeft de lezing online gegeven, waar deze ruim 147.000 keer bekeken is en geprezen wordt vanwege de zakelijke weergave van onweerlegbare feiten.

Meer buitenlands nieuws

Polen erkent buitenlandse ‘homohuwelijken’

De Poolse premier Donald Tusk heeft aangekondigd dat Polen buitenlandse homohuwelijken uit andere EU-landen officieel zal erkennen. Daarbij bood hij excuses aan aan homoseksuelen die