‘De waarheid spreken’ valt straks onder haatzaaien

Leestijd: < 1 minuut

De Europese Commissie constateert een ‘alarmerende toename’ van haatzaaiende uitingen en wil deze bestrijden. Ze roept lidstaten ertoe op om ook ‘haatzaaiende woorden’ over geslacht en geaardheid strafbaar te stellen, aldus CNE.news. Dit is een hernieuwde oproep van het Europese bestuur. In 2021 hebben ze al geprobeerd om uitlatingen over gender en geslacht te bestempelen als haat zaaien.

Europarlementariër Bert-Jan Ruissen heeft wijzigingsvoorstellen ingediend. Als de wet in de huidige vorm wordt aangenomen, kunnen christenen beschuldigd worden van haatzaaien als ze stellen dat het huwelijk een exclusieve verbintenis is tussen één man en één vrouw.

Meer buitenlands nieuws

Hoorzitting Päivi Räsänen

Op 30 oktober stond de Finse politica Päivi Räsänen samen met de lutherse bisschop Juhana Pohjola terecht voor het Hooggerechtshof wegens vermeende belediging van homoseksuelen.

NBC News schrapt DEI-journalisten

NBC News heeft 150 banen geschrapt in haar journalistenteam, aldus Life Site News. Het grootste deel hiervan schreef met name over etnische minderheden (Black, Latino,

Universiteit UK: Bijbel bevat seksueel geweld

De universiteit van Sheffield heeft op Bijbels een waarschuwing geplakt waarop staat dat het expliciet lichamelijk en seksueel geweld bevat, meldt Christian Post. Hierbij wordt