Franse kerken krijgen hulp bij omgaan met seksueel misbruik

De evangelische koepelorganisatie CNEF in Frankrijk neemt het initiatief om protestantse kerken te helpen bij het omgaan met seksueel misbruik in hun structuren, aldus CNE.news. Zij ondersteunen kerken bij verschillende stappen die ze zouden kunnen nemen.

  • In een boekje staan richtlijnen over hoe om te gaan met misbruik en hoe je misbruik kunt voorkomen.
  • In een handvest kunnen kerken de belofte doen dat zij alles in het werk stellen om misbruik te voorkomen en te bestrijden.
  • Er is een meldpunt opgezet waar slachtoffers hun verhaal kunnen doen. Dit meldpunt biedt pastoraat en ondersteunt bij eventueel te nemen vervolgstappen.

Meer buitenlands nieuws

Ierland komt terug van abortusviering

Voor de derde keer op rij heeft Ierland meer dan 10.000 abortussen uitgevoerd. Dit werd ‘gevierd’ door het Mansion House (huis van de burgemeester) en

Nieuw prolife lobby in de VN

(Life Site News) – Tijdens het Wereldforum voor Leven, Gezin en Vrijheden, dat op 17 en 18 september plaatsvond in New York, is het voornemen

Jongeren VS zijn minder LHB én gelukkiger

Het percentage Amerikaanse tieners dat zichzelf identificeert als homoseksueel of biseksueel neemt af, volgens de meest recente gegevens van de Amerikaanse Centers for Disease Control