Transseksuelen mogen volgens Vaticaan gedoopt worden

“Een transseksueel – die hormoonbehandelingen ondergaat en seksebevestigende operaties – mag gedoopt worden, onder dezelfde voorwaarden als andere gelovigen, als er geen risico is op een publiek schandaal of verwarring van gelovigen.” Dit antwoordde het Vaticaan op een vraag van een Braziliaanse bisschop. Het veroorzaken van onrust of ophef moet dus vermeden worden, zo meldt CVandaag. Ook zal de dopeling alleen zegen vinden als hij ‘serieuze zonden belijdt’.

De Rooms-katholieke kerk, die homoseksualiteit verbiedt, geeft steeds meer ruimte aan transseksualiteit. Blijkbaar ziet men de aantrekking tot hetzelfde geslacht als iets van totaal andere orde dan jezelf te identificeren als het andere geslacht.

Meer buitenlands nieuws

Meer euthanasie in Canada dan moorden in VS

Volgens Health Canada werden in 2024 16.499 mensen geëuthanaseerd. Daarentegen waren er volgens de CDC in 2024 15.364 doden door vuurwapengeweld in de Verenigde Staten. In allerlei media wordt

Jongeren zoeken vriendschap in AI

Christian Today – In een groot onderzoek zijn 7100 jongeren in 11 verschillende landen ondervraagt over hun relaties. Er waren heel wat uitkomsten die de