Amerika: kindhuwelijk komt nog vaak voor

Leestijd: < 1 minuut

Elk jaar vinden in Amerika nog ongeveer 1500 kindhuwelijken plaats, aldus het Reformatorisch Dagblad. Hierbij gaat het vaak om minderjarige meisjes die trouwen met een al wat oudere man.

Trouwen voor de leeftijd van 18 jaar was tot 2017 legaal in heel Amerika. In tien staten is het nu verboden, maar 16- en 17-jarigen mogen in meer dan 25 staten nog steeds trouwen, mits ze toestemming van de ouders hebben. In enkele staten is er helemaal geen minimumleeftijd voor het huwelijk.

Meer buitenlands nieuws

Mike Pence breekt lans voor het gezin

Wat doe je als de president van de Amerika je uitnodigt voor een ontmoeting en op dat moment heeft je dochter haar eerste muziekuitvoering? Naar

Homopartnerschap in Letland uitgesteld

Eerder deze maand werd een nieuwe wet op partnerschappen goedgekeurd door het Letse parlement. Deze zou helpen om ‘regenboogfamilies’ beter te beschermen. Oppositiepartijen hebben opgeroepen