Franse senaat wil verbod op ‘inclusief schrijven’

Leestijd: < 1 minuut

De Franse Senaat heeft met grote meerderheid een wetsvoorstel aangenomen om inclusieve taal in alle overheidsdocumenten te weren. Inclusief schrijven verzwakt de taal door het onleesbaar, en onuitspreekbaar te maken, aldus senator Gruny. Zo zou er een vrouwelijke tegenhanger voor het mannelijke woord senator moeten komen, terwijl nu alle senatoren met dit woord worden aangesproken. Tegenstanders zeggen dat de taal hierdoor gedood wordt. Algemeen is echter bekend dat ‘inclusief schrijven’ vooral gaat over gendergelijkheid.

Volgens CNE.news is het de vraag of dit voorstel ook wet wordt. De Nationale Assemblee moet het wetsvoorstel ook aanvaarden, maar daarin bevindt zich een groter links blok.

Meer buitenlands nieuws

Heksenjacht tegen zorgprofessionals

De vervolging van zorgprofessionals die hun ethische verantwoordelijkheden nakomen door ‘genderbevestigende zorg’ in twijfel te trekken, is ongekend. Het doel van de aanhoudende officiële klachten

Zweedse jaarsluiting in teken van Pride

De afsluiting van het schooljaar in een Zweedse kerk stond helemaal in het teken van Pride. European Conservative meldt dat ouders en basisschoolleerlingen die vorige