Engeland: Lesbische stellen voelen zich achtergesteld bij vruchtbaarheidsbehandelingen

Leestijd: < 1 minuut

De Nationale Gezondheidsorganisatie in Engeland (NHS) financiert vruchtbaarheidsbehandelingen bij echtparen die langer dan twee jaar onvruchtbaar zijn. Via IVF wordt dan geprobeerd een zwangerschap te creëren. Lesbische stellen vinden het oneerlijk dat zij twee jaar lang op eigen kosten kunstmatig geïnsemineerd moeten worden (Intra-uteriene inseminatie, IUI), zo meldt de BBC. Als dit niet leidt tot een zwangerschap, komen zij pas in aanmerking voor de IVF-behandelingen die door de NHS gefinancierd worden. Aan de IUI-behandelingen hangt een kostenplaatje van ca. $20.000.

Not the Bee stelt dat een homostel nog veel meer moet betalen om een draagmoeder zwanger te maken, zonder dat zij enig recht heeft op haar eigen moederloze kind. Evenmin wordt er ergens gesproken over de baby en wat de baby nodig heeft. “Het draait allemaal om de onmogelijke verlangens van homoparen.

Meer buitenlands nieuws

Doen kinderen homostel het echt zo goed?

Een artikel van Cornell University uit 2015 beweert dat het welzijn van kinderen met ‘homoseksuele ouders’ vergelijkbaar is met kinderen van heteroseksuele echtparen. Van de

Zwembadexploitant voert toegangsregels in 

De exploitant van het Thermische zwembad in Werder an der Havel (Brandenburg) heeft strenge toegangsregels ingevoerd om de veiligheid van de bezoekers te waarborgen. Reden

Belangstelling voor geloof vooral online

Nieuw onderzoek wijst uit dat de belangstelling voor geloof zich steeds meer online manifesteert. Hierbij blijkt het christendom de meest actieve religieuze gemeenschap te zijn

Vader mag kind beschermen tegen woke boeken

Een vader uit Massachusetts wilde op school bedingen dat zijn 5-jarige zoon niet in de leeshoek geconfronteerd zou worden met leesboeken waarin LHBT-relaties worden afgebeeld.