SEGM houdt grote conferentie over gender in New York

Van 9 tot 11 oktober hield de Society for Evidence Based Gender Medicine (SEGM)een grote conferentie in New York. Allerlei artsen van over de hele wereld kwamen om te praten over de effecten van medische transities. LGBT Courage Coalition schreef hierover (1 en 2).

Eén van de sprekers, dr. Sallie Baxendale, sprak over de effecten van puberteitblokkers op de hersenontwikkeling. Ze stelde dat er voor veel ontwikkelingen in de hersenen ontwikkelperiodes zijn. Zeker de puberteit bevat veel cruciale ontwikkelingsmomenten. Onnodige hersenpaden worden opgeruimd (snoeien), terwijl andere hersenpaden juist worden versterkt. Puberteitblokkers beïnvloeden dit proces. Eén effect is dat het IQ van patiënten met 7 tot 15 punten afneemt. De ‘kritieke ontwikkelperiodes’ zorgen ervoor dat deze effecten waarschijnlijk onomkeerbaar zijn.

De organisatie is interessant, omdat ze wetenschap serieus wil nemen, zonder op voorhand al een standpunt in te nemen over geslachtsverandering.

Meer buitenlands nieuws

Engeland verbiedt gewelddadige porno

In Engeland en Wales is het hebben en verspreiden van gewelddadige porno vanaf 6 november verboden. Volgens het ministerie van Justitie kan dit materiaal schade

Washington: 600 keer meer transgenders dan elders

Tussen 2017 en 2023 kregen minstens 15.437 minderjarige inwoners van Washington een diagnose die verband hield met een transgenderidentiteit. Dit blijkt uit gegevens van zorgverzekeraars.

Ierland houdt vast aan man/vrouw

(The Christian Institute) – Het Ierse lagerhuis heeft een wetsvoorstel verworpen die poogde te legaliseren dat mensen ook een X in hun paspoort mogen zetten,

Meer dan 11 miljoen abortussen in VK

(Christian Today) – Sinds 1967 zijn er maar liefst 11.256.470 levens verloren gegaan door abortus in het Verenigd Koninkrijk. Dit is een schatting van Right