Deens woordenboek past genderwoorden aan.

Leestijd: < 1 minuut

De nieuwe versie van het Deense woordenboek streeft naar gendergelijkheid. Dit doet de Deense Taalraad omdat ze het als haar taak ziet de ontwikkelingen in de samenleving te volgen en aan te sluiten bij de beleidsagenda, aldus CNE.news.

Hiervoor heeft de Taalraad nauwlettend alle woorden die verwijzen naar man of vrouw gescreend en gezocht naar een tegenhanger. Naast de carrièrevrouw is er nu dus ook een carrièreman; ook bestaan er nu officieel vrouwelijke bestuurders, financiële vrouwen en zakenvrouwen. De term ‘gewelddadige man’ wordt veranderd in ‘gewelddadig persoon’, om zo een negatieve associatie te vermijden.

Meer buitenlands nieuws

Fraudepraktijken door voortrekken minderheden

In het Amerikaanse leger worden frauduleuze praktijken ontdekt, die ontstaan door de eis om 5% van de overheidsuitgaven te besteden bij minderheidsbedrijven. Hierbij valt dan

Coalitie wil Obergefell (2015) terugdraaien

Een coalitie van allerlei christelijke gezinsorganisaties heeft onder leiding van Them before us de handen ineengeslagen in de Greater-than-campagne. In deze campagne benadrukken ze de