België stelt conversietherapie strafbaar

Dinsdag keurde de Belgische parlementaire commissie voor Justitie het wetsvoorstel goed om conversietherapie strafbaar te stellen. Dit meldt Euractiv. Het voorstel omvat een gevangenisstraf van acht dagen tot twee jaar en een boete van €208,- tot €2400,-. Ook is een beroepsverbod mogelijk van max. 5 jaar als de behandeling in een professionele context is uitgevoerd.

Het voorstel moet nu nog door het hele parlement worden goedgekeurd. Ook in Frankrijk, Duitsland, Griekenland en Malta is het specifiek verboden om begeleiding te bieden aan mensen die tegen hun homoseksuele voorkeur willen strijden.

Meer buitenlands nieuws

Frankrijk pakt kindermisbruik aan

Enige tijd geleden werd Frankrijk geschokt door de zaak Lyhanna. Dit betreft een 11-jarig meisje dat verkracht en vermoord is door een man die al

Transgenderdebat Noord-Ierland escaleert

(European Conservative) – Op 4 augustus, tijdens het nationale volksfeest Féile an Phobail zou het Women’s Rights Network (WRN) een debat organiseren over vrouwenrechten. Hierin