Nieuw-Zeeland: Christelijke leraar ontslagen wegens misgendering

Leestijd: < 1 minuut

Een leraar op een Nieuw-Zeelandse middelbare school verloor zijn onderwijsbevoegdheid, omdat hij weigerde de voorkeursvoornaamwoorden en -naam te gebruiken voor een van zijn transgenderstudenten, aldus NZ Herald.

Voor de rechtbank maakte de leerkracht de vergelijking met een leerling die zichzelf identificeert als koning of rechter en voortaan met ‘edelachtbare’ aangesproken wil worden. Het tribunaal oordeelde ‘zonder aarzeling’ dat de leraar ernstig wangedrag vertoonde.

Meer buitenlands nieuws

Hongarije is pas echt feministisch

Een column op European Conservative beschrijft waarom we voor écht feminisme naar Hongarije moeten gaan. In Nederland komt je diploma op de eerste, je carrière

Door transitie verslechtert de mentale gezondheid

Een nieuwe studie uit Finland heeft aangetoond dat adolescenten en jongvolwassenen die een geslachtsveranderende behandeling hebben ondergaan, slechtere mentale gezondheidsproblemen ervaren dan degenen die dat niet hebben