Noors sperma wordt exportproduct

Donorsperma uit Noorwegen kan nu ook Zweedse en IJslandse vrouwen bevruchten, zo meldt NRK. De Noorse Gezondheidsautoriteit ziet geen reden om het sperma niet te exporteren, als aan alle veiligheidseisen is voldaan. Sperma van één donor kan dan niet alleen aan 6 Noorse vrouwen gegeven worden, maar ook aan 6 Zweedse en 2 IJslandse vrouwen.

Wellicht is deze beleidsverandering in lijn met de oproep van de Noorse minister om meer kinderen te krijgen (CNE.news).

Meer buitenlands nieuws

Ierse borstvoedingsorganisatie onder vuur

De Association of Lactation Consultants in Ireland (ALCI) ligt onder vuur vanwege de uitnodiging van de Amerikaanse voorstander Jacob Engelsman voor een conferentie in oktober.

Belfast City Council viert abortus

(The Christian Institute) Het stadhuis van Belfast wordt verlicht ter gelegenheid van de zogenoemde ‘International Safe Abortion Day’ (internationale veilige abortusdag). De gemeenteraad stemde in

Pennsylvania vervangt ‘moeder’ door ‘individu’

De Amerikaanse staat Pennsylvania wil in zijn gezondheidswetgeving woorden als ‘vrouw’ en ‘moeder’ vervangen door genderneutrale termen. De voorgestelde wijzigingen van de Democratische gouverneur Josh Shapiro beslaan

Ouders stappen naar rechter om genderbeleid school

Een Amerikaanse ouderorganisatie heeft een rechtszaak aangespannen tegen een schooldistrict in New Jersey vanwege beleid rond genderidentiteit. Volgens de organisatie kunnen medewerkers van scholen de